Z namenom povezovanja raziskovalnih skupin in raziskovalcev partnerskih institucij Evropske  univerze ATHENA, sta Univerza v Orléansu in Les Studium (Loire Valley Institute for Advanced Studies) iz Francije razpisala ATHENA Visiting Researcher Programme.

Program predstavlja veliko priložnost za izkušene raziskovalce kateregakoli področja, da se za 2 do 12 mesecev pridružijo laboratoriju Univerze v Orléansu. Poleg sodelovanja z laboratorijem boste imeli možnost organizirati mednarodni dogodek, npr. konferenco ali delavnico. Financiranje omogoča prihod in nastanitev ter tesno vpetost v lokalno raziskovalno skupnost. Razpis je bil v primerjavi s prejšnjim poenostavljen in za prijavo je potrebno manj informacij. Razpis za prijave je odprt do 7. aprila 2022. Več informacij najdete na spodnji povezavi.

VEČ INFORMACIJ