Eno od najprestižnejših univerz v Kanadi odlikujejo vrhunske raziskovalne zmogljivosti ter dosežki na sledečih raziskovalnih področjih:  fizika astro-delcev, raziskave na področju zdravljenja rakavih obolenj, nanomateriali in nano medicina, napredne tehnologije z uporabo radiacije, celična imunoterapija,  klinični testi in bio banking, umetna inteligenca, biomedicinska podatkovna znanost, biološke raziskave, napredno računalništvo, geo inženiring. Do 5. 10. 2022 je potrebno na naslov orud@um.si sporočiti vaš morebitni interes in željo po sodelovanju z univerzo Queen’s University, ter navesti za vas relevantno področje in obliko sodelovanja. ORUD UM bo zbral odgovore članic ter jih združene posredoval Direktoratu za visoko šolstvo.