V okviru pilotnega projekta Naravoslovno-matematične vsebine za razvoj digitalnih kompetenc bo za visokošolske učitelje, študente in diplomate, kot tudi za vse ostale zainteresirane izvedena delavnica na temo: Gradbeništvo, energija, okolje

Vljudno vabljeni na 9. javno delavnico, ki jo bo v torek, 24. 9. 2024 ob 14. uri izvedel doc. dr. Borut Macuh.

Predavanje bo potekalo v predavalnici 0.100 FNM UM ter na daljavo.

Vodja pilotnega projekta: doc. dr. Eva Klemenčič

Povzetek delavnice: Gradbeništvo, energija, okolje

Na delavnici bomo raziskali temeljne vidike, ki izhajajo iz gradbeniških študijskih programov Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, prakse študentov med študijem in aktualnih strokovnih predmetov. Osredotočili se bomo na pomembne elemente, kot so energetska učinkovitost, uporaba izolacijskih materialov, pomen sodobnih materialov, načela krožnega gospodarstva in trajnosti v gradbeništvu. Pogovarjali se bomo tudi o vplivu gradbeništva na okolje in prostor ter proučili praktične izkušnje študentov med študijem. Cilj delavnice je spodbuditi razpravo in izmenjavo idej med študenti in sodelavci na temo trajnostnega gradbeništva, pri čemer bomo poudarili pomen energijske učinkovitosti, uporabe trajnostnih materialov in ukrepov za zmanjšanje negativnih vplivov na okolje in prostor.

Delavnica spada v sklop: zeleno in energetsko

Dosežki znotraj te delavnice bodo za udeležence naslednji:

• Poglobljeno razumevanje energetske učinkovitosti.
  • Poznavanje izolacijskih in sodobnih materialov.
  • Razumevanje načel krožnega gospodarstva.
  • Zmanjšanje negativnih vplivov na okolje in poudarek na trajnostnem gradbeništvu.

NOVOST: Udeleženci prejmete Potrdilo o udeležbi na delavnici.