Spoštovani,

Evropski raziskovalni projekti Marie Skłodowska Curie Action (MSCA) že vrsto let spodbujajo razvoj odličnih raziskovalnih karier v celi Evropi kot tudi v Sloveniji. Samo v okviru razpisov v Obzorju 2020 je bilo v MSCA projekte vključenih 250 slovenskih raziskovalk in raziskovalcev, medtem ko jih je 220 prišlo na slovenske raziskovalne organizacije. Več o MCAA na https://www.mariecuriealumni.eu/

Članice in člani MSCAA lahko ustanovijo svoje nacionalne sekcije (chapters) in tako uresničujejo svoje specifične interese in potrebe v svojem lokalnem okolju in se povezujejo z drugimi po celem svetu. V Sloveniji smo lansko leto s skupino sedanjih in bivših MSCA raziskovalk in raziskovalcev sprožili pobudo za ustanovitev nacionalne sekcije MCAA, a zaradi pandemičnih razmer nismo bili najbolj uspešni. Zato letos na simbolični dan, ki je datum rojstva gospe Marie Curie Skłodowska (7. november 1867), oživljamo pobudo in vas vabimo, da se vključite v priprave za ustanovitev nacionalne sekcije MCAA v Sloveniji. Vabljeni ste vsi sedanji in bivši raziskovalci MSCA, da pomagate oblikovati in izvajati program MCAA v Sloveniji.

Sestanek bo potekal 15. novembra ob 13.00 na MIZŠ, Kotnikova 38 v sejni sobi 503/504 v V. nadstropju.
Vsi, ki ste zainteresirani za aktivno sodelovanje pri pripravi in ustanovitvi nacionalne sekcije MCAA v Sloveniji, ste vljudno vabljeni na delovni sestanek, kjer se bomo pogovorili o pripravi programa MCAA v Sloveniji. Sestanek bo potekal v angleškem jeziku. Zato ste še posebej lepo vabljeni MSCA raziskovalci iz drugih držav, ki trenutno raziskujete na naših raziskovalnih organizacijah.

Za vse podrobnosti lahko že prej kontaktirane pobudnika ustanovitve :  sebastian.dahle@bf.uni-lj.si in urska.lampe@irris.eu

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije podpira ustanovitev alumni kluba MSCA v Sloveniji in si želi sodelovati z vsemi bivšimi in sedanjimi raziskovalkami in raziskovalci MSCA pri različnih aktivnostih v zvezi s promocijo in vlogo načel MSCA v nacionalnem znanstvenoraziskovalnem in inovacijskem sistemu.

Združevanje bivših in sedanjih MSCA raziskovalcev v Sloveniji je zelo pomembno za ohranjanje in razvoj mednarodne kulture znanja ter za medsebojno izmenjavo izkušenj, stališč in znanj, kakor tudi za medsebojno sodelovanje in pomoč mlajšim kandidatom pri prijavah na razpise MSCA v okviru programa Obzorja Evropa in tudi širše.

Veselimo se srečanja z vami in vas lepo pozdravljamo!

Accessibility