Spoštovani,

v prilogi vam posredujemo poziv za oddajo vlog za izmenjavo slovenskih raziskovalk in raziskovalcev v okviru »Slovenske raziskovalne iniciative« v partnerstvu s Centrom za slavistične in vzhodnoevropske študije Državne univerze v Ohiu v Columbusu (Center for Slavic and East European Studies ‒ Ohio State University).

V okviru omenjene iniciative je za slovensko stran vsako leto na voljo enomesečno gostovanje v Columbusu. Omenjena Center in Državna univerza gostujočim slovenskim raziskovalkam in raziskovalcem omogočita bivalni in delovni prostor ter dostop do ustanov in gradiv, pomembnih za njihovo raziskovanje, na primer do knjižnic in posebnih zbirk. Okvirni termin naslednjega gostovanja je leto 2023. Dejanski termin enomesečnega gostovanja določita izbrana kandidatka/kandidat in Center. V skladu s pozivom si potne stroške krije bodisi izbrana kandidatka ali kandidat sam bodisi njena ali njegova matična ustanova (članica UM, iz katere kandidat prihaja). Rok za prijavo je 9. 1. 2023.