Posredujemo informacije o aktualnih dogodkih in konferencah s področja znanstvenoraziskovalne dejavnosti v prihajajočih mesecih.

DOGODKI v septembru 2024:

  • Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) vabi na Dan inovativnosti 2024, ki se bo odvil 10. septembra 2024 na Brdu pri Kranju. Na brezplačnem dogodku bo med 13. in 16.30 najprej potekala Inovacijska konferenca, kateri bo sledila podelitev nacionalnih priznanj GZS za inovacije. Podrobnejše informacije o programu in prijavi, ki je mogoča do 5. septembra 2024 oz. do zapolnitve prostih mest, najdete tukaj.
  • V okviru projekta COVID-BY vabijo na brezplačni dogodek »From open data to knowledge: enhancing European resilience to health crises« (Od odprtih podatkov do znanja: krepitev evropske odpornosti na zdravstvene krize), ki bo potekal 11. septembra 2024 od 10. do 17. ure v Bruslju. Na dogodku bodo med drugim potekale panelne razprave s strokovnjaki iz različnih sektorjev, vključno z oblikovalci politik z evropskega in mednarodnega področja, industrije in akademske sfere, ki bodo delili svoja spoznanja in izkušnje pri ustvarjanju inovativnih izdelkov, oblikovanju zavezništev in ohranjanju dolgoročnih pobud; med drugim tudi iz področja odprte znanosti. Predstavljene bodo tudi uspešne zgodbe iz projekta BY-COVID, ki prikazujejo, kako lahko povezovanje podatkov z različnih področij podpira raziskovanje, javno zdravje in politiko. Na dogodek se je potrebno prijaviti preko spletnega obrazca. Podrobnejše informacije o programu so na voljo tukaj.

Prihodnje KONFERENCE:

  • Od 18. do 20. septembra 2024 bo v Berlinu v Nemčiji potekala »28th International Conference on Science, Technology and Innovation Indicators« (28. mednarodna konferenca o kazalnikih znanosti, tehnologije in inovacij), ki jo organizirajo inštitut Fraunhofer ISI, Univerza Humboldt v Berlinu, Nemški center za visokošolske raziskave in znanstvene študije (DZHW) v sodelovanju z Evropsko mrežo razvijalcev kazalnikov (ENID). Naslov letošnje konference se glasi »Into the great wide open?«, saj je namen raziskati zapleteno dinamiko med koncepti odprtosti in zaprtosti v znanosti, tehnologiji in inovacijah ter poudariti njihov vpliv na raziskovanje, politike in prakso. Prijava na konferenco je plačljiva, potrebna je predhodna registracija. Podrobnejše informacije o programu so na voljo tukaj.
  • Od 30. septembra do 4. oktobra 2024 Združenje EGI vabi na letno konferenco EGI Conference 2024, ki jo letos soorganizirajo skupaj s Fundacijo Evro-sredozemski center za podnebne spremembe (Fondazione Centro Euro-Mediterraneo sui Cambiamenti Climatici – CMCC) in bo potekala v kraju Lecce, v Italiji. Na letni konferenci EGI, katere se udeležujejo tudi predstavniki mednarodne znanstvene skupnosti, ponudniki računalniških storitev, predstavniki evropskih projektov, strokovnjaki za varnost, oblikovalci politik, bodo predstavljene tematike s področja razvoja raziskovanja in inovacij na področju intenzivne obdelave podatkov in analitike, tudi v okviru odprte znanosti, kot npr.: Krepitev odprte znanosti: Vpliv skupnosti EGI na EOSC; Povečanje učinkovitosti in razpoložljivosti podatkov: Inovacije na področju platform za upravljanje podatkov; Globalni pogledi na spodbujanje odprte znanosti z računalniškimi infrastrukturami; Ponovno uporabljiva odprta znanost: zanesljivost, preglednost in verodostojnost raziskav. Prijava na konferenco je plačljiva, potrebna je predhodna registracija, ki je do 15. avgusta 2024 na voljo po nižji ceni. Podrobnejše informacije o programu so na voljo tukaj.
  • Med 3. in 4. decembrom 2024 Slovenska skupnost odprte znanosti organizira Dan odprte znanosti, ki bo hkrati tudi nacionalni tripartitni EOSC dogodek z gosti iz združenja EOSC Association in Evropske komisije, predstavniki držav članic EU ter ključnimi domačimi in mednarodnimi predstavniki s področja odprte znanosti, infrastrukture in vrednotenja znanosti. Dogodek se bo ponovno odvil v sklopu konference Mreže znanja v hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana (Mons), kjer bosta prav tako potekala še Dan občanske znanosti in Dan superračunalništva. Organizacijsko-programski odbor vljudno vabi k posredovanju predlogov tem, katere vas zanimajo, so relevantne za celotno znanstvenoraziskovalno skupnost in bi jih želeli predlagati kot del programa letošnjega dogodka. Predloge sprejemajo na elektronski naslov info@odprtaznanost.si. Vljudno vabljeni tudi k udeležbi na dogodku.
Accessibility