Študenti 3. letnikov univerzitetnih študijskih programov 1. stopnje LAHKO pri e-vpisu namesto izbirnega predmeta poletnega semestra iz nabora svojega študijskega programa izberete prostoizbirni predmet iz nabora prostoizbirnih predmetov študijskih programov naše fakultete ali drugih fakultet Univerze v Mariboru (v višini 6 ECTS) ali učnih enot Obštudijske dejavnosti (v tem primeru je potrebno izbrati najmanj 2 predmeta, ker so predmeti obštudijske dejavnosti ovrednoteni s 3 ECTS).

Študenti 5. letnikov enovitega študijskega programa Predmetni učitelj za poletni semester pri e-vpisu OBVEZNO izberete prostoizbirni predmet iz nabora prostoizbirnih predmetov študijskih programov naše fakultete ali drugih fakultet Univerze v Mariboru (v višini 6 ECTS) ali učnih enot Obštudijskih dejavnosti (v tem primeru je potrebno izbrati najmanj 2 predmeta, ker so predmeti obštudijske dejavnosti ovrednoteni s 3 ECTS).

8.1. PROSTOIZBIRNI PREDMETI v okviru študijskih programov FAKULTETE ZA NARAVOSLOVJE IN MATEMATIKO

Nabor predmetov smo razvrstili po oddelkih. Če ste katerega od  navedenih  predmetov že imeli v svojem predmetniku (kot obveznega ali izbirnega), ga kot prostoizbirnega NE MORETE IZBRATI.

Oddelek  za biologijo:

• Osnove okoljske kemije (šifra predmeta B161)

Oddelek za fiziko:

• Praktično usposabljanje 1 (šifra predmeta B861)
    • Praktično usposabljanje 2 (šifra predmeta B862)
    • Uvod v fotoniko* (šifra predmeta 036B)
    • Fizika tekočin* (šifra predmeta B039)
    • Akustika* (šifra predmeta B040)

Opombe* za študente enovitega magistrskega študijskega programa Predmetni učitelj, usmeritev Izobraževalna fizika, Uvoda v fotoniko, Fizike tekočin in Akustike ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalna fizika, če je na svojem študiju že izbral navedene izbirne predmete

Oddelek za matematiko in računalništvo:

• Fizika za matematike* (šifra predmeta B106)
    • Geometrija* (šifra predmeta 262B)
    • Osnove podatkovnih baz* (šifra predmeta B110)
    • Spletne aplikacije in storitve* (šifra predmeta B114)
    • Statistika* (šifra predmeta B855)

Opombe* za študente enovitega magistrskega študijskega programa Predmetni učitelj:

• Fizike za matematike: ne more izbrati nihče iz enovitega magistrskega študijskega programa Predmetni učitelj.
      • Geometrije: ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalna matematika, če je na svojem študiju že izbral izbirni predmet Geometrija.
      • Osnove podatkovnih baz: ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalno računalništvo.
      • Spletne aplikacije in storitve: ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalno računalništvo.
      • Statistike: ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalna matematika. Prav tako ne more tega izbrati študent usmeritve Izobraževalno računalništvo, če je v vezavi z izobraževalno tehniko.

Oddelek za tehniko:

• Osnove tehnike in tehnologije (šifra predmeta US05)*
    • Energija in energetika (šifra predmeta UT17)*

Omejitve* za študente enovitega magistrskega študijskega programa Predmetni učitelj:

• Energija in energetika – ne more izbrati študent usmeritve Izobraževalna tehnika
    • Osnove tehnike in tehnologije – ne morejo izbrati študenti naslednjih usmeritev ali kombinacij usmeritev: usmeritve Izobraževalna tehnika, kombinacije usmeritev Izobraževalne fizike z Izobraževalnim računalništvom, kombinacije usmeritev Izobraževalne fizike z Izobraževalno kemijo in kombinacije usmeritev Izobraževalne matematike z Izobraževalnim računalništvom.