Vpisna dokumentacija zajema:

• natisnjen in podpisan e-vpisni list
  • natisnjen predmetnik iz AIPS-a
  • akademsko oz. študentsko izkaznico;
  • izjavo o opravljenih terenskih vajah (velja le pri ponovnem vpisu v isti letnik ali podaljšanju statusa po letniku študijskega programa Biologija in ekologija z naravovarstvom) če ste terene, določene s predmetnikom, opravili pri vpisu v letnik, v katerega se ponovno vpisujete oz. po katerem si podaljšujete status.
  • pisemsko ovojnico A5-formata, z zapisanim vašim naslovom bivališča v Sloveniji in nalepljeno znamko v vrednosti 3,24 EUR (za priporočeno pismo) oz. z zapisanim vašim naslovom bivališča v tujini in nalepljeno znamko v vrednosti 8,23 EUR. Navedeno priložite študenti, ki želite, da vam po urejenem vpisu vpisno dokumentacijo pošljemo po pošti.
  • Študenti, ki plačujejo šolnino, predložijo še izpolnjeno izjavo o načinu plačila šolnine (glej točko Način plačila šolnine).

Znanje slovenskega jezika stopnje B2 pred vpisom v drugi letnik:
Ob e-vpisu v 2. letnik študenti pedagoških študijskih programov FNM UM 2. stopnje (Izobraževalna tehnika, Izobraževalna matematika) z ustreznim dokazilom izkažete znanje slovenskega jezika na ravni B2 glede na skupni evropski jezikovni okvir za jezike (SEJO/CEFR).

Ustrezna dokazila o izpolnjevanju tega pogoja so:

• potrdilo o opravljenem izpitu iz slovenskega jezika na ravni B2 ali enakovredno potrdilo,
  • opravljene obveznosti iz predmetov Lektorat slovenščine za tujce 1 ali Slovenščina kot drugi tuji jezik 1 in Lektorat slovenščine za tujce 2 ali Slovenščina kot drugi tuji jezik 2 na FF UM,
  • spričevalo o zaključeni osnovni šoli v RS ali zaključeni tuji osnovni šoli s slovenskim učnim jezikom,
  • maturitetno spričevalo ali spričevalo zadnjega letnika izobraževalnega programa srednjega strokovnega izobraževanja, iz katerega je razviden opravljen predmet Slovenski jezik,
  • spričevalo o zaključenem dvojezičnem (v slovenskem in tujem jeziku) srednješolskem izobraževanju ali o zaključenem tujem srednješolskem izobraževanju s slovenskim učnim jezikom,
  • diploma o pridobljeni izobrazbi na visokošolskem zavodu v RS v študijskem programu in potrdilo (izjava), da je kandidat opravil program v slovenskem jeziku.

Navedeno ne velja za študente, ki so diplomirali na študijskih programih prve stopnje Fakultete za naravoslovje in matematiko UM.