Vabljeni na raziskovalni zajtrk z naslovom Prilagoditev delovanja Univerze v Mariboru po načelih odprte znanosti v četrtek, 3. oktobra 2024, ob 10. uri v Dvorani Borisa Podrecce Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor.

Vsebina programa:

1. Pozdravni nagovor: prof. dr. Dean Korošak, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost UM.
  2. Predstavitev Načrta za prilagoditev delovanja Univerze v Mariboru po načelih odprte znanosti vključno s področjem vrednotenja in ocenjevanja znanstvenoraziskovalne dejavnosti.
  3. Predstavitev digitalne platforme za izobraževalne vire v odprtem dostopu (mag. Dunja Legat).
  4. Predstavitev letošnjega programa Festivala znanosti Univerze v Mariboru, FestUM (dogodek poteka v okviru pilotnega projekta Z odprtim dostopom do vseživljenjskega izobraževanja ODVIj, ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU) in vabilo raziskovalcem k dejavni udeležbi v živo in preko spleta s prošnjo po nadaljnji diseminaciji vabila tudi med študentsko populacijo.
  5. Razprava.

Vljudno vas prosimo za obvezno spletno prijavo najpozneje do torka, 1. 10. 2024, prek povezave.

Dogodek bo izveden izključno v živo.